Cuma, Ocak 27, 2023
Ana SayfaElektrikli OtomobilGeleceğin Elektrikli 3 Serisi CES'te Yüzünü Gösterdi:

Geleceğin Elektrikli 3 Serisi CES’te Yüzünü Gösterdi:

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu BMW, dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı (CES)’na damgasını vurdu. BMW’nin otomotiv endüstrisinin geleceği olarak adlandırdığı, sanal deneyim ile gerçek sürüş keyfini birleştiren otomobili BMW i Vision Dee, CES 2023’te otomobil ve teknoloji tutkunlarıyla bir araya geldi. 

Dünyanın en önemli teknoloji etkinlikleri arasında yer alan Tüketici Elektroniği Fuarı (Consumer Electronics Show – CES) bu yıl 5-8 Ocak tarihleri arasında katılımcı ve ziyaretçilerini ağırladı. Fuarda otomotiv endüstrisinin geleceğini yorumlayan BMW, “dijital duygusal deneyim” anlamına gelen ismiyle de dikkat çeken BMW i Vision Dee’yi tanıttı. BMW i Vision Dee, markanın 2025’te ortaya çıkacak yeni nesil NEUE KLASSE modellerine giden yolda önemkli bir kilometre taşı olarak dikkat çekiyor. BMW i Vision Dee’de tanıtılan teknolojik yenilikler arasında gelişmiş Head-up Display bulunuyor. BMW Mixed Reality Slider ile kombine edilen bu sistemle, sürücü tarafından Shy-Tech yaklaşımı kapsamında sistemin hangi bilgileri gösterip göstermeyeceği özel olarak ayarlanıyor.

Beş farklı adımdan oluşan seçenekler arasında geleneksel sürüşle ilgili bilgilere, sistemin içeriğine, akıllı cihaz bağlantısına, artırılmış gerçeklik projeksiyonuna ve Dee’nin sanal dünyasına erişilebiliyor. BMW i Vision Dee, kullanıcısı için sürüş keyfini artırmak adına sahip olduğu karma gerçeklik sayesinde camları kademeli olarak karartarak dış dünyayla bağlantıyı kesebiliyor. Head-up Display teknolojisinin öncüsü BMW, son yirmi yılda bu teknolojiyi sistematik olarak geliştirdi. BMW i Vision Dee ile marka, ön camın tamamını bilgi yansıtmak için kullanabiliyor. BMW, bu çığır açan teknolojiyi 2025’te yollarla buluşacak NEUE KLASSE modellerinde kullanacağı bilgisini de CES 2023’te verdi. 

BENZER HABERLER

Popüler Haberler