DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21099550,95%
İstanbul
26°

AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Lexus RZ, Euro NCAP’ten 5 Yıldız Aldı

Lexus RZ, Euro NCAP’ten 5 Yıldız Aldı

Premium otomobil üreticisi Lexus'un tamamen yeni modeli RZ, bağımsız araç güvenliği test kuruluşu Euro NCAP tarafından 5 yıldızla ödüllendirildi. Türkiye'de 2023'ün son çeyreğinde satışa sunulacak elektrikli RZ, çekici tasarımı, yüksek verimliliği ve teknolojilerinin yanı sıra güvenliğiyle de öne çıkıyor.

ABONE OL
Eylül 12, 2023 22:48
Lexus RZ, Euro NCAP’ten 5 Yıldız Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Premium araba üreticisi Lexus‘un büsbütün yeni modeli RZ, bağımsız araç güvenliği test kuruluşu Euro NCAP tarafından 5 yıldızla ödüllendirildi.

Türkiye’de 2023’ün son çeyreğinde satışa sunulacak elektrikli RZ, alımlı tasarımı, yüksek verimliliği ve teknolojilerinin yanı sıra güvenliğiyle de öne çıkıyor.

Lexus RZ 5 Star Euro NCAP 1

Açıklanan çarpışma testi sonuçlarına nazaran Lexus‘un tam elektrikli modeli RZ, tüm kategorilerden yüksek puanlar aldı. Yetişkin yolcu muhafazasında yüzde 87; çocuk yolcu muhafazasında yüzde 87; yayalar üzere öbür yol kullanıcıları muhafazasında yüzde 84 ve güvenlik asistanları performansında yüzde 81’lik bir oran elde edildi.

Lexus RZ 5 Star Euro NCAP 2

Lexus RZ, çarpışma testlerinde farklı yaş, uzunluk ve boyutlardaki yolculara yönelik her açıdan en âlâ müdafaayı sağlarken tıpkı vakitte yenilikçi çarpışma tedbire sistemleri ve birçok yeni etkin güvenlik teknolojileriyle de dikkat çekiyor. Bununla birlikte RZ, Euro NCAP’ın son 2023 standartlarına nazaran “Çocuk Algılama” teknolojisiyle de ödüllendirilen birinci araç oldu. Bu teknoloji, ön koltukta yahut art koltukta, araçtan inerken bir çocuğun yahut bebeğin bırakılma muhtemelliğine karşı ihtar yaparak, bilhassa sıcak havalarda hayat kurtaran bir teknoloji olarak öne çıkıyor.

Lexus RZ 5 Star Euro NCAP 3

Güçlü bir platforma ve gövde yapısına sahip RZ’nin bataryası şasinin altına konumlandırıldı ve dokuz hava yastığı standart olarak yüksek pasif güvenlik sağlıyor. RZ de, tüm Lexus modelleri üzere kapsamlı gelişmiş güvenlik ve şoför asistanları sistemlerini içeren Lexus Safety System + ile donatıldı. Üçüncü kuşak Lexus Safety System + daha fazla riski tespit ederek önleyebiliyor. Bu güvenlik özellikleri ortasında Çarpışma Önleyici Sistem, Şerit Değiştirme Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Dinamik Radarlı Sürat Sabitleyici, Acil Durum Sürüş Durdurma Sistemi ve Proaktif Sürüş Asistanı bulunuyor. Lexus, geniş kapsamlı şoför dayanak teknolojileriyle, RZ modelini de yoldaki en inançlı araçlardan biri haline getirdi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba
DİKKAT!
Türkiye'nin En Ucuz Arabası Egea'nın Güncel Fiyatı!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.