Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaMarkalarRenault-Nissan-Mitsubishi İttifakında değişim...

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakında değişim…

Renault Grubu ve Nissan Motor Co., Ltd yönetim kurullarının onayı ile Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakı ortaklıklarını bir sonraki seviyeye taşımak için yeni girişimler açıkladı.

Renault Grubu ve Nissan, 2023 yılının ilk çeyreği sonuna kadar kesin anlaşmaya varmak üzere yukarıda belirtilen işlemlere ilişkin bağlayıcı bir çerçevede anlaşma imzaladı. Bağlayıcı çerçeve anlaşmasının detayları, Londra’da düzenlenen tüm ortakların katıldığı bir toplantı ile duyuruldu. Yeni İttifak anlaşması, 15 yıllık bir başlangıç dönemi için yürürlüğe girecek.Bu kesin anlaşmalarda öngörülen planlar, düzenleyici onaylar da dahil olmak üzere sınırlı sayıda emsal koşula tabi olacak ve planın 2023’ün dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Bu geniş kapsamlı program, yeni ve çevik ruh yaratarak, üç İttifak üyesinin öncü teknolojilerinden yararlanacak, 24 yıllık ortaklığın yenilenmesi ve güçlendirilmesi sağlanacak. Böylece daha fazla büyüme fırsatı yaratılarak, her bir ittifak şirketinin hızla değişen pazarda yenilik yapması ve dönüşmesi için işletme verimliliklerini güvence altına almasının önü açılacak.

Oy haklarıı ve yönetim

Yeni düzenlemelere bağlı olarak, Renault Grubu ile Fransız Devleti arasında 4 Şubat 2016’da imzalanan Renault Grubu’ndaki hissedarlığa ilişkin yönetim sözleşmesi feshedilecek. Bu, Fransız Devleti’nin Renault Grubu’ndaki tüm oy haklarını özgürce kullanmasını sağlayacak. Renault Grubu, Nissan’ın yönetim kurulunda iki temsilci aday gösterme hakkına sahip olacak ve Nissan, Renault Grubu Yönetim Kurulu’nda iki temsilci aday gösterme hakkına sahip olacak.

BENZER HABERLER

Popüler Haberler